Kadıköy Akrep İlaçlama

Kadıköy Akrep İlaçlama

Akrepker Yaşam Bölgeleri

Akrepler dünyanın çöl bölgelerinde yaşayan ölümcül, agresif canlıların görüntülerini akla getiriyor. Bununla birlikte, bu ilginç grubun üyeleri çok çeşitli habitatlarda bulunabilir. Akrepler İstanbul dahil olmak üzere birçok şehirde görülür. Genelde Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep bölgelerinde daha çok görülsede İstanbul da hatrı sayılır çoğunlukta görülür güneydoğu daki akrepler kadar zehirli olmasalarda sokmaları ızdırap verir.  Akrepler çok farklı eklembacaklılardır. Büyük tutamları tırmanma av tutma savunma veya kur yapma ve çiftleşme için kullanılır. Uzun dar kuyruğun ucunda bulunan iğme savunma veya avı öldürmek için  kullanılır.  Akrepler kriket, örümcek, tırtıl ve kırkayak gibi çok çeşitli küçük hayvanlarla beslenir. Çok zayıf bir vizyona sahipler bu yüzden sık sık avlarını beklerler bölgelerine giren her şeyi kaparlar. Doğumdan yetişkin aşamasına kadar gelişim bir yıldan fazla sürebilir. 2-5 / 8 inç uzunluğa kadar olgun bireyler 2 yıl daha yaşayabilirler. Kadıköy Akrep İlaçlama olarak profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla İstanbul geneli hizmet vermektedir.

Akreplere Dikkat!

Kadıköy Akrep İlaçlama hizmetleri bilgilendiriyor.  Akrepleri genellikle kayalık yamaçların etrafında bulunur. Parçalanan kaya yüzleri tuğla duvarlar tarama alanları yaprak kaplı alanlar ve kütük yığınları favori yaşam alanlarıdır. Akreplerin büyük olasılıkla Nisan'dan Haziran'a kadar evlerde veya çevresinde görülmesi muhtemeldir ancak kar düşene kadar aktif olabilir. Yaprak kum veya yoğun çim, tahta kazık veya genel dağınıklık gibi yoğun zemin örtüsü, akrepler ve yedikleri küçük canlılar için mükemmel koruma sağlar. Karşılaşmalar, insanlar bu "sığınakları" rahatsız ettiğinde meydana gelir. Akrepler agresif değildir, ancak onları rahatsız eden her şeyi korkutmak için kıskaçlarını ve kuyruklarını yükseltir. Dokunulursa veya yanlışlıkla tutulursa sokma yaparlar. Kuyruğun ucuna yakın bir çift bez tarafından üretilen bir zehir iğne tarafından enjekte edilir. Duygu genellikle 15 ila 20 dakika süren keskin bir ağrıdır. Reaksiyonlar bireyin yaşına veya hassasiyetine ve enjekte edilen zehir miktarına bağlı olarak değişebilir. Kış saklandığı yerlerden yeni çıkan akreplerin Mart veya Nisan başında soktuğu kişiler birkaç saat süren ağrıya ve bölgede genel bir uyuşmaya sahip olabilir. 

Akreplerden Kurtulun

Akrepler, bazı koruma sağlayan herhangi bir nesnenin içine veya altına sürülebilecekleri evlerde ve binalarda kazara işgalciler olabilir. Kapılar etrafındaki boşluklar bu gezici avcılar için önemli bir giriş yoludur. Tesisatların (tel ve borular) yapıya girdiği eşikler ve tapa boşlukları etrafında sızdırmazlık ve hava sıyırma ile girişi önleyin. Ardından, akrepler ve avları için çok önemli olan saklanma yerlerini mümkün olduğunca ortadan kaldırmak için büyük bir temizlik yapın. Kadıköy Akrep İlaçlama Hizmetleri 0216 343 9010

 

Kadıköy Pire İlaçlama

Kadıköy Pire İlaçlama

Pirelerden Kurtulmanın Yolu Profesyonel İlaçlama

Evinizi pire bitmez göz korkutucu ve pahalı bir çaba olabilir. Çoğu ev zararlılarının aksine, pire köpekleri ve kedileri ve insanları ısırır. Isırıklar yoğun kaşıntı ve tahrişe neden olabilir ve aşırı duyarlı bir hayvan genellikle veteriner yardımı gerektirir.  Pireler ayrıca tenyaları ve bakteriyel enfeksiyonları da bulaştırabilir. Zararlılar oldukça üretkendir. Evde veya bahçede başka yerlerde yüzlerce veya binlerce yumurta, larva ve pupaya ek olarak evcil hayvan üzerinde yaşıyor olabilir. Pire erken belirtileri göz ardı edilirse hızla kontrolden çıkabilir.  Pire eradikasyonu evcil hayvanların ve çoğu zaman veterinerlerde tedavisini gerektirir. Başarı düzeyiniz, bu tedavilerin nasıl yapıldığına bağlı olacaktır. Bu pire probleminizi ortadan kaldırmanıza ve gelecekteki riskini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Kadıköy Pire İlaçlama servisi siz pirelerden kurtarabilir.

Pireler Hankındaki Gerçekler

Kadıköy Pire İlaçlama bilgilendiri pireler hem köpeklerin hem de kedilerin yaygın dış parazitleridir. Yetişkinlerde günde kanlarının vücut ağırlığının 15 katına kadar tüketen yırtıcı kan besleyicileridir. Evcil hayvanlar başlangıçta kapalı veya açık havada meydana gelen yetişkin pireler hayvana atladığında istila edilir. Yetişkinler yaklaşık 6 inç'e kadar dikey olarak atlama kabiliyetiyle yetişkinler kolayca geçen bir köpeğe veya kediye hatta bir insanın ayakkabılarını ve pantolon bacaklarını kolayca gezebilirler. Evcil hayvanlar köpek kulübelerinden vb. Veya bahçede dolaşan sokak köpekleri kediler veya vahşi yaşamdan (özellikle gelincik ve rakunlar) pire taşırlar. Popüler inanışın aksine pire nadiren doğrudan bir evcil hayvandan diğerine atlar.

Pireler Ve Üreme Alanları

Yetişkin pire zamanlarının çoğunu halıda değil köpek veya kedi üzerinde geçirir. Bu nedenle evcil hayvan tedavisi pireyi üzerinden atmak için önemli bir adımdır. Hayvanınıza atladıktan birkaç dakika sonra pire beslenmeye başlar. Dışkıdan atılan sindirilmiş kan evcil hayvanın kürkünde karabiber benzeri özellikler olarak görünür. Çiftleşme ve daha sonra yumurtlama 24 saat içinde gerçekleşir. Tüm yumurtalar (40-50 günde) kürk içine yerleştirilir. Bununla birlikte yumurtalar kısa bir süre sonra, mobilya minderlerinin altında halıya düşüyor ve evcil hayvan başka bir yerde dinleniyor uyuyor veya zaman harcıyor. Binaları ilaçlama yapılırken, bu alanlara dikkat etmek çok önemlidir. Kuluçkadan sonra yumurtalar, halı elyaflarının, mobilya yastıklarının ve diğer korunan alanların altında gizli kalan küçük, solucan benzeri larvalara dönüşür. Larvalar esas olarak, yetişkinler tarafından, yumurtalarla birlikte evcil hayvanların dinlenme ya da zaman geçirme alanlarında biriken dışkılardan (kurutulmuş kanla) beslenir. Yetişkin pire haline gelmeden önce larvalar  enkaz parçalarıyla çevrili ipek benzeri bir koza içinde pupalara dönüşür. Pupa, 1 ila 4 hafta boyunca koza içinde kalır. Bununla birlikte koşullar elverişsiz hale gelirse örneğin pire istila eden bir ev boş olduğunda, ortaya çıkmaları daha uzun sürebilir. Koza da insektisitlere karşı geçirimsizdir - evcil hayvan ve ev ilaçlama edildikten sonra bile bazı pire uzun süre devam edebilir. Kadıköy Pire İlaçalama hizmetini, 7/24 arayabilirsiniz.

 

Kadıköy Böcek İlaçlama

Kadıköy Böcek İlaçlama


Yaşam Alanlarımızda İstenmeyen Böcekler

İstemediğiniz yerde böcekler geziniyor ve bu soruna bir türlü çare bulamıyor musunuz? Şüphesiz ki herkes temiz bir ortamda bulunmak ve o ortamda böceklerin olmamasını ve ve evlerinin hijyenik olmasını ister. Böcekleri herhangi bir cisim ile tek tek öldürmek çözüm değildir. Böcekler çok hızlı ve geometrik şekilde üreyebildiklerinden. Böcek ilaçlama uygulamasının profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Böceklerden kurtulmanın yolu profesyonel bir hizmet almak ve bu hizmet doğrultusunda böcekleri tamamen yok etmektir. Son teknoloji böcek yemleriyle yapılan ilaçlama sayesinde bir tane bile böcek ya da yavrusu kalmayıncaya dek detaylı olarak yapılan bir yapılan ilaçlama uygulamaları böceklerin görüldüğü her mekan için mutlaka gereklidir. Böylelikle hem böceklerden kurtulmuş olur hem de bir daha aynı tehlikeyle karşı karşıya gelme olasılığımız sıfıra indirilmiş olur. Kadıköy ilçesinde yıllardır böcek ilaçlama hizmeti veren Kadıköy Böcek İlaçlama firmasına haşere ilaçlama konusunda güvenebilir ve arayabilirsiniz.

Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama böcekleri tamamen yok etmenin tek yoludur. Çünkü tüm böcekleri öldürme ve tekrar üremelerini imkansız hale getirmek böcek görme riskini yok eder. Böceklerden sonsuza dek kurtulmak istiyorsanız onların üzerine bir şey sıkmakla ya da onları tek tek öldürmeye çalışmakla boş yere vakit kaybetmeyin. Çünkü geçici olan her şey belli bir zaman sonra sizi aynı tehlike ile baş başa bırakacaktır. Kadiköy Böcek Ilaçlama bu tehlike ile karşı karşıya kalmamanız için tüm böcekleri kökünden yok etme yöntemi ile hizmet vermektedir. Böyleliklemekandaki tüm böceklerden arınmış olarak ortamı size teslim etmektedir. Bu ortamda aynı canlıları bir kez daha görme gibi bir durum söz konusu değildir, haşereler tamamen yok edilmiştir.

Kadıköy’de Haşere İlaçlama Uygulamaları

Kadıköy ilçesinde özellikle hamam böceği, kalorifer böceği ve pireler konusunda yoğun bir şekilde ilaçlama yapıyor ve evlerin ve iş yerlerini haşerelerden kalıcı olarak arındırıyoruz. Yaptığımız Kadıköy Böcek İlaçlama uygulamaları insanlara ya da evcil hayvanlara kesinlikle zarar vermemektedir. Jel ilaçlama şeklinde sadece böceklerin bulunduğu bölgelere yapılan kokusuz ilaçlamayla eşyalarınızın yerinden kaldırılmasına gerek olmadan Pratik bir şekilde böcekleri kalıcı olarak imha ediyor ve bu sorundan size hızlı bir şekilde kurtarıyoruz. Yine evlerde özellikle evcil hayvanlarımızda sıkça görülen ve hem insan hem de evcil hayvanlarımızın sağlığına son derece zararlı olan pirelerle mücadele kapsamında yaptığımız pire ilaçlama uygulamaları da kesin çözüm vermekte ve pirelerin yaşam alanlarınızdan tamamen yok olmalarını sağlamaktadır.

Kadıköy Fare İlaçlama

Sultangazi Fare İlaçlama

Fareler ve Yaşam Alanları

Ev faresi evlerde gıda tesislerinde ve diğer yapılarda yıl boyunca yaşamak için son derece iyi adapte edilmiştir. Ev sahipleri, sıcaklık, yiyecek ve barınak bulmak için iç mekandaki göçlerini takiben kış aylarında fareleri fark edeceklerdir. Fareler bir evin içine yerleştirildikten sonra kontrol edilmesi son derece zor olabilir. Kadıköy Fare İlaçlama servisi olarak fare mücadelesinde sizlere gereken desteği sağlayacaktır. 

Fareleri Kontrol Etme Nedenleri

Çoğu insan fareleri sıçanlardan daha az sakıncalı bulsa da, fareler daha yaygındır ve önemli ölçüde daha fazla hasara neden olur. Fareler üretken yetiştiricilerdir ve yıl boyunca sürekli 6-10 yavru doğururlar. Farelerden en büyük ekonomik kayıp ne kadar yedikleri değil hasar veya kemirme nedeniyle ne zarar verdiğidir. Yiyecek, giyecek, mobilya, kitap ve diğer ev eşyaları dışkıları ve idrarı ile kirlenir veya kemirilmeleri nedeniyle zarar görür. Ev fareleri elektrik kablolarından geçerek dondurucuların, çamaşır kurutucularının ve diğer cihazların yangına ve arızalanmasına neden olur. Fareler ayrıca, gıda enfekte kemirgen dışkısı ile zehirli  olduğunda, özellikle salmonelloz (bakteriyel gıda zehirlenmesi) hastalıkları da iletebilir. Kadıköy Fare İlaçlama hizmetleri İstanbul geneline hizmet vermektedir.

Fare Davranışı

Fareler gece canlılarıdır ve bu nedenle ev sahibi tarafından nadiren görülür. Varlıklarının en belirgin göstergeleri dışkılar (1/8 - 1/2-inç uzunluğunda, siyah  ve her iki ucunda sivri uçlu), sesler veya gıcırtı veya depolanmış yiyeceklere veya yuvalama için kullanılan malzemelere verilen hasar.  Sıçanlar ile karşılaştırıldığında fareler yuvalarından sadece kısa mesafeler için ayrılırlar genellikle 10-25 metreden fazla değildir. Yiyecek ve barınak yeterli olduğunda yiyecek arama menzili sadece birkaç metre olabilir. Bu nedenle, tuzaklar ve diğer kontrol cihazları  fare aktivitesinin en belirgin olduğu alanlara yerleştirilmelidir. Fareler duvarlara ve diğer kenarlara bitişik olarak hareket etmeyi tercih eder kontrol cihazlarını yerleştirirken hatırlanması gereken bir diğer kritik nokta. Fareler çok meraklıdır ve yiyecek arama bölgelerine yerleştirilen her yeni nesneyi araştıracaktır. Kontrol cihazları başlangıçta başarılı olmazsa cihazları farklı bir konuma taşınır.. 

Farelerin Girişlerini Engelleyin

Fareler çok çeşitli yiyeceklerle beslenir, ancak tohum ve tahıl tanelerini tercih eder. Ayrıca fındık dana pastırması, tereyağı ve tatlılar gibi yağ ve protein bakımından zengin gıdalara düşkündürler (ek tuzaklar için bir yem seçerken hatırlanması gereken önemli bir nokta). Fareler "nibblers" dir ve her gece farklı yiyecek bölgelerine 20-30 ziyaret yapabilirler. Fareleri kontrol etmek için, yukarıda belirtilen davranış özelliklerini göz önünde bulundurarak, "bir fare gibi düşünmelisiniz". Fareleri kontrol etmenin en iyi yolu, girişlerini önlemektir. Fareler, bir santim çapından daha dar olan son derece küçük açıklıklardan sıkabilirler. Temeldeki 1/4 inç ve daha büyük çatlaklar, kapılar altındaki boşluklar ve açıklıklar ve yardımcı boruların yapıya girdiği yerlerde kapatılmalıdır. Kadıköy Fare İlaçlama servisi 7/24 fare mücadelenizde size yardımcı olmaktadır.